İkinci İstanbul tasarım Bienali yarın açılıyor.1 Kasım-14 Aralık tarihleri arasında Zoë Ryan küratörlüğünde gerçekleşecek olan bienalde birçok etkinlik yer alıyor.Bu etkinlikler arasında film gösterimleri,atölye çalışmaları ve sergiler de yer alıyor.”Gelecek artık eskisi gibi değil” sloganıyla düzenlenen bu etkinlikde Şuanda gelecek nedir sorusunun cevabı aranacak..

Bienalin gerçekleşeceği ana alan İstanbul Galata Özel Rum Okulu.2300 metrekarelik geniş bir alan da yer alacak bu bienalde 20’den fazla ülkeden katılacak olan 200’ü aşkın katılımcı yer alacak.Bienalin önemli bir özelliği ise ücretsiz olması.

Bienalde yer alacak olan etkinlikler ise şöyle:
  • Akademi programı sergisi
  • Tasarım rotaları: Avrupa ve Asya kıtalarında olmak üzere belirlenen 12 rota üzerinde katılımcılar atölye,mağaza,imalathane gibi tasarım odaklı yürüyüşlere çıkacaklar.Rotaları buradan inceleyebilirsiniz:http://2tb.iksv.org/tasarim_rotalari.asp
  • Film gösterimleri: Geleceğe dair film gösterimleri.
  • “Bizimle Konuşun” panel ve söyleşileri
  • Kadıköy’den bul Kadıköy’de buluştur: Kadıköy’ün 5 farklı noktalasında daha önce belirlenen 5 kent mobilyası geri dönüşüm malzemeleri kullanılarak İstanbullularla birlikte yapılacak.
  • Çocuk ve gençlere yönelik atölyeler:Rehberler eşliğinde öğrenciler bienali gezecekler ve ayrıca profesyonel tasarımcılar ve mimarlarla mutfak tasarımı,kamusal mekan,ergonomi konularında atölyeler olacak.

Bienal Ortak alanı olan İstanbul Galata Özel Rum Okulu pazartesi dışında her gün saat 10 ile 19 arası perşembe ise 10 ile 20 arası gezilebilecek.

Tanıtım filmi
Daha fazla bilgi için