Aslında yazıya Hard Rock Cafe hakkından bahsederek başlamak istiyorum.Çünkü ülkemizde de görülmeye başlanan daha çok T-Shirtleri üzerinden gelişen bir akım var.Akım demekte ne kadar doğru tartışılır fakat benim gibi buna düşkün kişiler yani koleksiyoncular biriktirmeyi seviyorlar.

Nedir bu Cafe ?

İlk olarak 1971 yılında Londra’da kurulmuştur.Şuan Rock müzik eşyalarını da sergilen bir teması olan bu cafe zinciri en başından beri bu geleneğini devam ettirmektedir.İçerisinde Elton John,Elvis Presley gibi efsaneler hatta şimdi bile aktif olan bazı grupların anısal parçalarını sergilenirken görebilirsiniz.

O kadar yaygın mı ?

Aslında evet.Ülkemizde bile eskiden vardı.Fakat çok ilgi görmeyince kapanmıştı.Fakat 2 sene önce (2014) tekrar açıldı.Gayet güzel.Dünyada yaklaşık 59 ülkede aktif olarak bulunmaktadır.Sadece Cafe olarak değil Casino,Hotel olarakta hizmet verdiği yerler vardır.

Böyle popüler yapan ne ?

Bunun sebebi farklı bir temasının olması bence.Müzik severlerin daha çok gitmesiyle başladı sonradan bence koleksiyoncuların da uğradığı bir yer oldu.

Ürünleri nedir?

Hard-Rock Cafe ürünleri bence en başta T-Shirt.Sonra ise pin yani rozetleridir.T-Shirt’ler her ülkede classic olanları sadece üzerlerindeki şehir ismi değişiyor.

Pin yani rozetler tam bir sanat eseri bence.Bölgenin en güzel yanlarını gitar haline getirerek gitar şeklinde bir rozet satıyorlar.Yine bunlarıda biriktirebilirsiniz.