1963 yılında Berlin’de açılmıştır.Dünyaca ünlü Alman mimar Hans Scharoun tarafından tasarlanmıştır. Alışılagelmişin dışında tasarlanmış cephe formu ve sarı rengiyle Berlin’in önemli bir kent imgesi haline gelmiştir.Açıldığı tarihten itibaren dünyaca ünlü pek çok müzisyen ve şefe ev sahipliği yapmıştır.Ayrıca dünyanın en ünlü filharmoni orkestralarından biri olan Berlin Filharmoni Orkestrası’nın ada evidir burası.Hemen yanında ise Chamber Music Hall bulunur.7 €’dan 250 €’ya kadar kategorilere göre biletler fiyatlanabilmektedir.

Berlin’e gittiğiniz zaman ekstra ücret ödemeniz karşılığında ortalama 1 saat süren rehberli turlara katılabilirsiniz.Fakat bu turlara katılırken bilmeniz gereken şeylerden biri turun başlaması için 20 kişinin toplanmasını beklemek zorundasınız.Turlar ingilizce,almanca,romence,fransızca,ispanyolca,italyanca,portekizce ve japonca olabilmektedir.Tur fiyatı kişi başı 5 € olmak üzere öğrencilere ise 3 € ‘dur.

Turlarla ilgili şu adresten daha fazla bilgi alabilirsiniz:http://www.berliner-philharmoniker.de/en/philharmonie/guided-tours/

Ulaşım

  • U-bahn : U2 hattı Bahnhöfe Potsdamer Platz  veya Mendelssohn-Bartholdy-Park istasyonları.
  • S-Bahn: S1,S2,S25 Potsdamer Platz