Arkadaşlar, uzun zamandır interrail rotası paylaşmamıştım.Genel olarak ilgi çekici olduğu için bir süre bu şekilde rota paylaşmaya devam edeceğim.Bu sayede hem kafanızda oturtabileceğiniz belli rotalar oluşacaktır hemde ileride baz alabileceğiniz rota fikirlerinin oluşmasını sağlayacaktır.

Öncelikle her seferinde hatırlattığım gibi bu işe ucuz bir uçak biletiyle başlıyoruz.Çünkü Avrupa’ya geçtikten sonra her şey daha kolay olacaktır.Bu çizdiğim rota kışın belki yazın yaparım diye oluşturduğum bir rotaydı. 

Seyahat hikayenizi burada paylaşmamızı ister misiniz?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Hadi başlayalım ;

  1. Uçak biletlerine bakmak : Uçak biletleri kampanyalardan dolayı zaman zaman çok uygun fiyatlara inebiliyor.Biletleri aldığınız tarih sizin kesin gidiş ve dönüş tarihiniz olacaktır.Bu yüzden bu tarihler değişmediği sürece seyahatiniz içinde neler yaptığınız nerlere gittiğiniz çokta önemli değil.Sksyscanner sitesinde baktığımda Sabiha Gökçen – Kopenhag uçuşu 13 Haziranda 180 lira civarındaydı. (kampanya tabiki değişebilir saat içinde bile oynama yapıyor)Dönüş ise Paris’ten yapılıyor.Biletlerine yine baktığımda Atatürk Havalimanına 28 Haziranda 220 lira gibi bir fiyata buldum. Yani 400 liraya gidiş geliş bilet halloldu.İyice araştırıp kampanyalarla bu fiyatı 350 ‘ye bulabilirsiniz.Erken davranın ama 🙂
  2. Interrail bileti alalım : Interrail bileti  almaktan öncedende bahsetmiştim.Alırken tabiki Ocak,Mart ayı gibi almak daha uygun.Peki hangi bilet ? 15 gün içinde 5 gün flexi .Yine açıklıyorum bu ne demek ? 15 günlük bir biletiniz var bu bilet ile 5 gün trene binebilirsiniz.Bu biletin fiyatı 200 Euro.
  3. Rota Planlaması : Kendi rotanızı nasıl planlayabileceğiniz burada yazmıştım.

Nerelere Gidiyoruz ?

Ben bu seyahat için 15 gün içinde gideceğiniz 6 şehir seçtim.Neden 6 ? Çünkü ilk gideceğiniz şehir bilete dahil değin uçakla gidiyorsunuz unutmayın ! Biletiniz ilk trene bindiğiniz gün başlar!

İlk durağımız Kopenhag: Güneşin yaz aylarında geç battığı bu ülkede uzun günlerin tadını çıkarabilirsiniz.Üstelik Haziran ayı bence en güzel zamanları buranın.2 gün burada takılın.Sonra bineceğiniz tren ile Hamburg.Kopenhag Hamburg arsı tren ile yaklaşık 5 saat sürüyor.

https://pixabay.com/tr/users/JessieKroon-576653/

https://pixabay.com/tr/users/JessieKroon-576653/

 

Hamburg: Hamburg rehberimize bakmayı unutmayın ! Orası bence Almanya’nın en güzel şehirlerinden.Buraya da 2 gün yeteceğini düşünüyorum.Buradan doğruca Amsterdam’a gidiyoruz.Bu tren de yaklaşık 5 saat sürüyor.

Amsterdam:Kaç kere gitseniz sıkılmazsınız bu şehirde.Yinede 2 gün yeter bence doya doya gezersiniz.Amsterdam’dan sonra tabiki Brüksel yani Belçika’ya gidiyoruz.3.30 saat süren bir yolculuk sonunda Brüksel’e varıyoruz.

https://pixabay.com/tr/users/anneileino-1030590/

https://pixabay.com/tr/users/anneileino-1030590/

Brüksel: Büyük meydanına gideceksiniz tabiki 🙂 Not : 22-24 Temmuz gibi giderseniz.Tomorrowland’e müzik festivaline gitmeyi unutmayın !Buradan Lüksemburg’a geçiyoruz.Yaklaşık 3 saat 400 dk sürüyor bu yolculuk.

Lüksemburg:Bu küçük şehire kesinlikle gidilmeli.Yıllık içki tüketiminnde 1. sıradalar sonuçta.Yapacak birşeyler bulursunuz illaki .Haa bu yazıya da bir bakın . Buradan da Paris’e gidiyoruz.Bu yolculuk 2.30 -3 saat yaklaşık.

Son durağımız Paris : Belkide en çok turist çeken şehir. Eiffel kulesi , Şanzelize Caddesi ,Louvre Müzesi görülmeye değer.Buradan da tekrar uçağa binip İstanbul’a dönüyoruz.rota3

not: bu rota bizim interrail yaparken gittiğimiz rota değil.Sizin uygulayabileceğiniz yada kendi rotanızı çıkarırken fikir sahibi olmanız için çıkarmış olduğum bir rotadır.

ROTA4POST ROTA1

Bize youtube’dan abone olmayı unutmayın !