Interrail Avrupa Demir yolları işletmeleri tarafından ilk başta avrupalı gençlerin birbirleri arasında kaynaşmalarını , seyahat etmelerini kolaylaştırmak için yapılmış ortak bir oluşumun en genel ismine deniyor.Yani sizin Avrupa içinde seyahat etmenizi sağlayacak bir PASS Bilet hakkıdır.Bu bilet Avrupa’daki trenleri özgürce kullanabiliyorsunuz.

Avrupalı gençler demişken ?

Siz Avrupa’ya girdiğinizde bu çerçevede Avrupalı bir genç sayılacaksınız yani oralı olmanız yada Avrupa’da doğmuş olmanız gerekmiyor.

Kimler bu bileti kullanabilir?

Herkes bu bileti kullanabilir.Fakat genel koşullar var.Gençler bu bilete daha uygun fiyatlar ile sahip olabilirken daha yaşlılar daha çok ücret ödemesi gerekiyor.Ücretler Euro birimindedir.

interrail bilet ücreti

(Kaynak) http://www.tcdd.gov.tr/content.php?cntId=262

Gün kavramı ne anlama geliyor ?

Örnekle 15 gün içerisinde 5 gün ( Flexi ) demek sizin ilk trene bindiğiniz andan itibaren 15 günlük bir kullanım hakkınız var.Bu 15 gün içinde 5 gün trene binebilirsiniz. İlk trenden itibaren yani biletiniz kesildiği ilk günden sonra 15 gün hiç trene binmezseniz bile biletiniz yanar.Yada ilk günden itibaren 5 günde tren haklarınızın hepsini kullanırsanız yine biletiniz sona erir.

Seyahat hikayenizi burada paylaşmamızı ister misiniz?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Global Pass nedir?

Global Pass bir bilet çeşididir.Size ,Avrupa içinde bütün ülkelerde gezebileceğinizi gösterir.Bunun dışında bir ülke pass vardır.Bu da sadece seçilen ülke içinde trene binme hakkı tanıyan bir bilettir.

Flexi Bilet Nedir ?

Bu bilet yukarıda da belirttiğim gibi belirli gün aralığında belirli sayıda trene binmenizi sağlayan bilet hakkıdır.Eğer bu kısıtlamaları istemiyorsanız Sürekli Geçerli Biletlerden almanız gerekmektedir.

Bileti ne zaman almalıyız ?

Yolculuk başlamadan en erken 3 ay önceden alabilirsiniz.

 

INTERRAIL HAKKINDA BU VİDEOYU DA İZLEYEBİLİRSİNİZ.