Interrail’in ne olduğu nasıl yapıldığı hakkında bugüne kadar pek çok yazıda değinmiştim.Maliyet hesaplamak yada toplam bütçe ayarlamak bu işin temeli diyebiliriz. Fakat yapmalıyım dedikten sonra, her işimizde olduğu gibi bizi zora sokan ve düşünmemiz gereken bu maddi sorunu atlıyoruz galiba. İstediğiniz kadar plan program yapın en sonunda sizi kısıtlayacak tek nokta budur.

Interrail yapmak ne kadar tutar ?

Bu sorunun en basit noktası bilet fiyatıdır.Fakat biliyorsunuz ki ilk baktığımız bilet fiyatları olsa da son noktayı koyan bu olmayacaktır.Orada yaptığımız harcama olsun,konaklayacağımız yerler olsun,gezeceğimiz bölgeler olsun her biri yığınla üzerimize gelecektir ve bunu önceden görmemiz bize en büyük avantajı sağlayacaktır.Bütçemiz interrail de bizim herşeyimizdir.

Bilet fiyatlarını tekrar hatırlayalım.

(Kaynak) http://www.tcdd.gov.tr/content.php?cntId=262

€ cinsinden olan bu fiyatlar zaman zaman güncelleniyor.Belirttiğim TCDD kaynak adresinden zaman zaman kontrol edin.

Başlıca interrail süresince yapacağınız harcamaları yazdığım ve zaman zaman güncelleyeceğim bu hesaplayıcı ile gitmeden sizi harcama olarak nelerin karşılayacağını görebilirsiniz. En azından bir fikir edinme konusunda size yardımcı olacağını düşündüğüm bu hesaplayıcıya bir bakın derim.

Maliyet Hesaplayıcı

ROTA1

ROTA3POST

Bize youtube’dan abone olmayı unutmayın !