HAKKINDA

 

Selam,

Ben İcen.Bu olayın başlangıcı “hadi interrail yapalım ! ” sözüdür .Ama seneye yapalım laflarını 3 senedir söylüyor olmama rağmen sonunda gittik gördük iyi oldu.

 

Neden isim RaydakiGünlük ?.

Bunun sebebi özellikle pek çok şey öğrendiğim interrail’dir.Dedim madem tren raylarında geçen bir 20 günümüz olacak.Neden bir günlük yazıpta bunu paylaşmayalım.Adını da RaydakiGünlük yapalım dedik.Fena da değil sanki 🙂 Öyle klasik geziyoruz, görüyoruz yapmanın anlamı yok..

Niye buraya yazıyorum ?.

Interrail hakkında herkes gibi birtakım sorular vardı kafamda, nasıldır ? nedir? tarzı.Fakat çoğuna cevap bulamadım internette.Buna rağmen hadi gidelim dedik ve gittik.İşte herkes bu kadar bilgisiz gitmesin diye buraya yazıyorum.Zaten internet hakkında da önceden projelerim olmuştu 2-3 blogumda vardı hatta.İşte bu deneyimimi de kullanarak yakında gidecek olanlara bi’ yardımım dokunur diye buraya yazmaya başladım.Daha sonrasında ise günlük tadından Travel Blog dediğimiz gezi blogu gezi günlüğü tarzı bir hale geldi.

Kaç defa interrail yaptım ?

Interrail 1 defa yaptım.Fakat 1 kere daha yapmak istiyorum.Belki de daha fazla..

Interrail hakkında her şeyi bilmiyorum tabiki.

Zaman zaman ziyaretçilerden gelen sorulara cevap vererek sizlere yardımcı olmaya çalışıyorum.Fakat tabiki bilmediğim çok şey vardır.(Herkes için geçerli bu ).Ama interrail’in yanında çok ülkeye , şehre gittim buraya yazdıklarım üniversite yıllarının sonlarına doğru gittiğim yerler sadece.O yüzden seyahat anlamında kazandığım deneyimlerimi paylaşıyorum diyebilirim.

 Basında.

Raydaki Günlük olarak Pcnet dergisinin Eylül 2013 sayısında çıkmıştık.

Son dönemin popüler gezi planlarından InterRail yolcululuğunun nasıl yapılacağıyla ilgili yazarın kendi deneyimlerini aktardığı sitede Avrupa’nın nasıl gezildiğiyle ilgili günlük yazıları var.

Şeklinde bizden bahsedilmişti.Teşekkür ederiz.

 

Sevgilerle..

 

İCEN

Yönetici / Grafik Tasarım

Mimarlık okuyorum.Uzun zamandır grafik tasarım ve blogging üzerine çalışmalar yapıyorum.Bununla birlikte, zaten hep seyahat etmek hoşuma gitmiştir.Interrail ile başlamış olan bu RaydakiGünlük , gezi blogu olarak devam ediyor.

Acar

Yönetici

Yeditepe Üni.'de Mimarlık okuyorum.Dünyayı gezme fikrine 12 yaşında Benelux turuna katıldığında karar verdim.12 yaşından beri dünyanın birçok şehrini gezdim.Özellikle Avrupa'nın pekçok şehrini gördüm.19 yaşında aklımı saran interrail macerasına atılmaya karar verdim.Bu sayede daha hızlı gezmeye ve görmeye başladım.Fakat dünyada daha gezilecek ve görülecek çok yer var....